Kitiho eto raha te hampiseho ny sora-baventy ANAREO eto amin'ity pejy ity ary mandoa vola fotsiny amin'ny fahombiazana

Vaovao momba ny fitsangatsanganana Fitsangatsanganana an-trano Car Rental fiara Frantsa Vaovao People tompon'andraikitra Safety Tourism Tourist Fitaterana Travel Wire News Trending fanjakana mitambatra USA

Ny fitsangatsanganana an-dalambe ambany indrindra sy be loatra eran'izao tontolo izao

Ny fitsangatsanganana an-dalambe ambany indrindra sy be loatra eran'izao tontolo izao
Ny fitsangatsanganana an-dalambe ambany indrindra sy be loatra eran'izao tontolo izao
Mpanoratra Harry Johnson

Maro ny mpandeha no nanonofy imbetsaka ny hiditra ao anaty fiara ary hiainga amin'ny lalana 66 na fitsangatsanganana hafa.

Inona anefa no atolotry ny sasany amin’ireo lalana tsy dia mandeha firy?

Na dia misy fitsangatsanganana an-dalambe an'arivony maro tsy fantatry ny olona aza, ity dia fijerena ny sasany amin'ireo malaza indrindra.

Top 10 dia ambany indrindra amin'ny dia an-dalambe 

laharanaRoad TripFirenena% ny Hevitra 'Tsara'Volume Fikarohana isan-taonaIsa ankapobeny / 10
1Làlan'ny morontsiraka amoron-dranomasinafanjakana mitambatra98.1%23,7009.19
2Route des CrêtesFrantsa98.5%131,2008.27
3Foothills ParkwayEtazonia97.5%68,7008.17
3Lohasahan'i LamarEtazonia97.4%68,0008.17
5Làlana RidgeEtazonia98.6%156,4007.86
6Làlana BeartoothEtazonia98.2%142,3007.66
7Napoleon RoadFrantsa100.0%270,2007.45
7San Juan SkywayEtazonia95.7%24,7807.45
7Lalana NeedlesEtazonia97.9%140,5007.45
10Great St Bernard PassItalia96.4%82,8007.25

1. Causeway Coastal Route, Royaume-Uni

% amin'ny hevitra 'tsara': 98.1%

Vola fikarohana isan-taona: 23,700

Ny morontsirak'i Causeway any Irlandy Avaratra dia iray amin'ireo toerana tsara tarehy manjavozavo indrindra any Angletera. Ny iray amin'ireo fomba tsara indrindra hiainana ny morontsiraka dia amin'ity fiara tsara tarehy avy any Belfast mankany Derry ity. Na dia tsara aza ny 98.1%-n'ny tsikeran'ny Tripadvisor an'ilay dia, dia 23,700 monja no nanaovana fikarohana tao anatin'ny 12 volana farany.

Mba hijerena izany, ny dia malaza Route 66 dia nahitana fikarohana maherin'ny 6.5 tapitrisa tao anatin'ny vanim-potoana mitovy. Mahagaga izany raha jerena ny lazan'ny Causeway Coastal Route. Ny dia dia maka toerana malaza maro toy ny Glens of Antrim, ary koa ny fametahana toerana fakàna sary malaza avy amin'ny Game of Thrones.

2. Route des Crêtes, Frantsa

% amin'ny hevitra 'tsara': 98.5%

Vola fikarohana isan-taona: 131,200

Ny lalana iray hafa tsy dia fantatra loatra dia ny Route des Crêtes any amin'ny Tendrombohitra Vosges atsinanan'i Frantsa. Ny lalana dia miainga avy any Sainte-Marie-aux-Mines mankany Cernay, mamakivaky ny Parc Naturel Régional des Ballons des Vosges, mahatratra 950m mahery. Na dia eo aza ny fomba fijery manaitra sy tsikera tsara avy amin'ireo izay nitondra azy, dia in-131,200 ihany no nokarohina tamin'ny taon-dasa ity dia ity.

3. Foothills Parkway, Etazonia

% amin'ny hevitra 'tsara': 97.5%

Vola fikarohana isan-taona: 68,700

Misy fitsangatsanganana 2 izay misaraka amin'ny laharana fahatelo, samy any Etazonia. Ny voalohany dia ny Foothills Parkway any Tennessee. Araka ny hevitr'ilay anarana, ny lalana dia manomboka eo am-pototry ny Tendrombohitra Smoky Lehibe ary mizotra mankany amin'ny Lohasahan'i Tennessee. Ny lalana dia manome fomba fijery mahavariana momba ny roa tonta, ary mbola eo am-panamboarana izy io, miaraka amin'ny làlam-baovao tsy tapaka.

3. Lohasahan'i Lamar, Etazonia

% amin'ny hevitra 'tsara': 97.4%

Vola fikarohana isan-taona: 68,000

Any amin'ny zoro avaratra atsinanan'ny Valan-javaboarin'i Yellowstone, ny Lohasahan'i Lamar dia manolotra ny sasany amin'ireo toerana mahavariana indrindra ao amin'ny firenena. Na dia teo aza izany dia tsy nahitana afa-tsy 68,000 ny olona nitady azy io tamin’ny taon-dasa.

Antsoina matetika hoe 'Serengeti any Amerika' io faritra io, izay ahitana karazana bibidia maro toy ny amboadia, ombidia, pronghorn, badger, bera, sy ny maro hafa.

Ny dia lavitra indrindra eran-tany 

1. Nandi Hills, India

% amin'ny hevitra 'tsara': 81.7%

Vola fikarohana isan-taona: 1.96 tapitrisa

Etsy ankilany, ny Nandi Hills any India no voasokajy ho ny fitsangatsanganana be loatra. Ny tahan'ny 81.7% tsikera tsara dia mbola isa tsara. Saingy raha jerena fa efa ho in-2 tapitrisa no nokarohana ny dia tao anatin'ny taona iray, dia antenainao fa misy naoty tsara kokoa.

Ny zotra dia malaza, saingy io lazan'ny olona io dia nahatonga ny faritra ho feno olona sy ho ara-barotra eo imason'ny sasany.

2. Route 66, Etazonia

% amin'ny hevitra 'tsara': 89.1%

Vola fikarohana isan-taona: 6.52 tapitrisa

Satria angamba ny dia an-dalambe malaza indrindra eran-tany, dia ho sarotra foana ho an'ny malaza Route 66 mba hiaina tanteraka ny hype. Nahazo fikarohana mihoatra ny 6.5 tapitrisa isan-taona ny lalana tamin'ny taon-dasa, mihoatra lavitra noho ny lalana hafa rehetra.

Saingy, na dia eo aza ny lafy tsaran-javatra maro, ny lalana 66 dia dia lavitra be, ary ny ankamaroany dia mitondra anao manerana ny toerana tena fisaka sy tsy misy dikany. Ny ankabeazan'ny lalambe dia lalana tsotra 2 làlambe izay tsy voakarakara tsara amin'ny toerana. Izany dia mety hanazava ny antony nahatonga ny zotra nahazo hevitra tsara kokoa noho ireo dia an-dalana hafa nodinihina.

3. Lalana mankany Hana, Maui, Hawaii, Etazonia

% amin'ny hevitra 'tsara': 83.4%

Vola fikarohana isan-taona: 801,500

Ny fiara malaza iray hafa izay tsy naharesy lahatra ny mpitsidika sasany dia ny Road to Hana, any Maui, Hawaii. Ny Lalana mankany Hana dia dia lavitra, mirefy 64.4 kilaometatra manamorona ny morontsiraka. Na izany aza, ny tsikera dia milaza fa ny sasany amin'ireo toerana dia tsy mahafinaritra araka ny nantenainao.

Related News

Momba ny mpanoratra

Harry Johnson

Harry Johnson no tonian'ny fanendrena eTurboNews nandritra ny 20 taona mahery. Mipetraka any Honolulu, Hawaii, ary avy any Eoropa izy. Tia manoratra sy mitantara ny vaovao izy.

Leave a Comment

Zarao amin'ny...