Kitiho eto raha te hampiseho ny sora-baventy ANAREO eto amin'ity pejy ity ary mandoa vola fotsiny amin'ny fahombiazana

Airlines Airport Vaovao momba ny fitsangatsanganana Fitsangatsanganana an-trano Kolombia Firenena | Region Kolontsaina EU Hospitality Industry Indonezia Novely zelandy Vaovao People Resorts Tourism Travel Wire News

Ny firenena tsara tarehy indrindra voajanahary eto amin'izao tontolo izao nomena anarana

Ny firenena tsara tarehy indrindra voajanahary eto amin'izao tontolo izao nomena anarana
Ny firenena tsara tarehy indrindra voajanahary eto amin'izao tontolo izao nomena anarana
Mpanoratra Harry Johnson

Ny fanadihadiana dia nanadihady ireo firenena manerana izao tontolo izao momba ny andiana zava-mahatalanjona voajanahary, anisan'izany ny isan'ny volkano, ny haran-dranomasina, ny ala tropikaly ary ny ranomandry mba hampisehoana ireo firenena tsara tarehy indrindra eran-tany.

Avy amin'ny tendrombohitra kanto ka hatramin'ny haran-dranomasina maro loko, ny fikarohana vaovao dia nanambara ireo firenena tsara tarehy indrindra eran-tany. 

Ny fandinihana dia nandinika ireo firenena eran-tany momba ny andiana zava-mahatalanjona voajanahary, anisan'izany ny isan'ny volkano, ny haran-dranomasina, ny ala tropikaly ary ny ranomandry mba hanambara ireo firenena tsara tarehy indrindra eran-tany. 

Firenena 10 tsara tarehy indrindra eran-tany 

(Ny lafin-javatra tsirairay dia kajy isaky ny 100,000 kilometatra toradroa)

laharanaFirenenavolkano ultra-Tendrombohitra malaza Faritra haran-dranomasina(km2) Faritra arovana Halavan'ny morontsiraka (km2)Faritra ala tropikaly (km2)vongan-dranomandry Naoty tsara tarehy voajanahary / 10
1Indonezia2.404.582717.4239.042914.2755893.556.827.77
2Novely zelandy3.043.80497.513968.335747.600.005021.847.27
3Kolombia0.271.9884.72121.05289.1444686.6225.607.16
4Tanzania0.341.24404.1594.38160.7643795.898.476.98
5Meksika0.361.3491.5758.95479.9519870.621.446.96
6Kenya1.410.88110.6972.2194.1830025.484.926.7
7India0.071.48194.741.38235.4420476.666063.866.54
8Frantsa0.181.642607.951013.41625.870.001942.816.51
9Papouasie-Nouvelle-Guinée3.756.853056.1312.591137.6667543.830.006.39
10Comores53.73107.4723105.86483.6118269.750.000.006.22

Raiso ny satroboninahitra ho firenena tsara tarehy indrindra voajanahary Indonezia. Indonezia dia fonenan'ny nosy 17,000 mahery, morontsiraka maherin'ny 50,000 km ary faritra haran-dranomasina maherin'ny 50,000 kilometatra toradroa, ny ankamaroany dia azo trandrahana avy amin'ny faritany malaza any Bali. 

Ny laharana faharoa dia Novely zelandy. Trano misy havoana mihodinkodina, tampon-tendrombohitra maranitra, ranomandry be dia be, ary morontsiraka lava mirefy 15,000 kilaometatra toradroa, Novely zelandy no toerana fitifirana tonga lafatra ho an'ny The Lord of the Rings' Middle-earth.

Kolombia dia eo amin'ny laharana fahatelo ary toa an'i Indonezia ary Novely zelandy, manana morontsiraka lava, amin'ity indray mitoraka ity manaraka ny morontsirak'i Karaiba. Na izany aza, Kolombia dia manana tontolo maro samihafa ihany koa, manomboka amin'ny tendrombohitra Andes ka hatrany amin'ny ala mando Amazon. 

Na dia mifototra amin'ny zava-misy aza ny hatsaran-tarehy, mazava ho azy fa manana zavatra azo atolotra ho an'ny mpitsidika ireo firenena ireo.

Related News

Momba ny mpanoratra

Harry Johnson

Harry Johnson no tonian'ny fanendrena eTurboNews nandritra ny 20 taona mahery. Mipetraka any Honolulu, Hawaii, ary avy any Eoropa izy. Tia manoratra sy mitantara ny vaovao izy.

Leave a Comment

Zarao amin'ny...