Kitiho eto raha te hampiseho ny sora-baventy ANAREO eto amin'ity pejy ity ary mandoa vola fotsiny amin'ny fahombiazana

Vaovao momba ny fitsangatsanganana Fitsangatsanganana an-trano Cruises culinary Kolontsaina Tseky Destination Entertainment Estonia Fashion Gourmet fahasalamana Hospitality Industry Hotels & Resorts Italia Luxury Fihaonana (MICE) Music Pays-Bas Vaovao People Polonina Resorts tompon'andraikitra fampakaram-bady romantika Safety Vaovao farany momba an'i Scotland fiantsenana Espaina Sustainable Theme Parks Tourism Tourist Fitaterana Travel Wire News Trending

Toerana fiatoana tanàna 10 tsara indrindra any Eoropa

Toerana fiatoana tanàna 10 tsara indrindra any Eoropa
Toerana fiatoana tanàna 10 tsara indrindra any Eoropa
Mpanoratra Harry Johnson

Avy amin'ny kilasika toa an'i Londres, Paris, ary Amsterdam, mankany amin'ny vatosoa ambany kokoa toa an'i Seville, Florence, ary Kraków, ny fiatoana amin'ny tanàna eoropeanina dia ahafahanao mankafy ny toerana sy ny tsirony ary ny traikefan'ny kaontinanta lehibe ao anatin'ny andro vitsivitsy.

Ny tantara midadasika ao amin'ny kaontinanta dia manome ny firenena tsirairay ny kolontsaina sy ny fihetseham-pony manokana, izay midika fa misy zavatra ho an'ny rehetra rehefa tonga ny fialan-tsasatra tanàna eoropeana.

Fa iza amin'ireo tanàna fialan-tsasatra any Eoropa no tsara indrindra? Ary iza no mora vidy indrindra?

Ny fandinihana vaovao dia nametraka ny tanàn-dehibe 50 ao Eoropa amin'ny anton-javatra toy ny isan'ny zavatra atao, ny natiora sy ny valan-javaboary, ny trano fisotroana sy ny klioba ary ny salan'isa isan-taona ny mari-pana sy ny rotsak'orana, mba hanehoana ny toerana tsara indrindra amin'ny tanàna any Eoropa.

Toerana fiatoana tanàna 10 tsara indrindra any Eoropa

laharanafihetseham-poIsan'ny zavatra hatao isaky ny olona 100,000Zavaboary sy zaridaina isaky ny olona 100,000Toeram-pisakafoanana isaky ny olona 100,000Bar & klioba isaky ny olona 100,000Salan'ny mari-pana isan-taona (°F)Salan'ny orana isan-taona (mm)Taona fiatoana tanàna / 10
1Palma de Mallorca187.48.0592.424.763.94029.49
2Sevilla190.95.1418.526.065.84839.08
3Valencia126.56.1486.99.063.74278.13
4Prague299.07.0418.947.949.66878.10
5Venice733.624.8523.019.057.91,0817.86
6Florence309.55.6322.714.156.59357.21
7Edinburgh302.47.1355.734.346.98687.11
8Amsterdam257.65.1348.822.651.38447.08
9Cracow195.310.4237.921.648.28356.87
10Tallinn173.36.6240.816.443.77026.74

Ao amin'ny toerana voalohany dia Palma de Mallorca, miaraka amin'ny isa vaky tanàna 9.49. Ankoatra ny maha isan'ny tanàna manana isa ambony indrindra amin'ny zavatra atao, dia mankafy toetr'andro tsara ihany koa i Palma, midika izany fa raha reraky ny hitrandraka ny afovoan-tanàna manan-tantara sy ireo trano fisotroana sy trano fisakafoanana marobe ianao, dia afaka miala sasatra amin'ny fasika volamena ianao. tora-pasika kosa.

Tanàna espaniola iray hafa, Seville, no mitana ny laharana faha-3 voalohany. Ny renivohitr'i Andalusia dia manana naoty fiatoana tanàna 9.08 ary laharana ambony indray amin'ny zavatra tokony hatao. Miaraka amin'ny arabe mahafinaritra, zaridaina miafina ary rohy miaraka amin'ny dihy flamenco, Seville dia tanàna tsara ho an'ny fialan-tsasatra am-pitiavana. Seville ihany koa no mafana indrindra amin'ny tanàna ao amin'ny lisitray, miaraka amin'ny salan'isa 65.8°F mandritra ny taona.

Ny famitana ny tanàna telo tsara indrindra dia tanàna espaniola iray hafa, Valencia, miaraka amin'ny toetrandro tsara dia mandray anjara lehibe amin'izany indray. Na izany aza, tsy momba ny tara-masoandro any Valencia ihany izany, satria fantatra ihany koa amin'ny fiainana alina miroborobo sy ny maritrano manaitra. Laharana fahatelo ny tanàna miaraka amin'ny naoty vaky tanàna 8.13.

Ny tanàna Eoropeana dia misaraka amin'ny zavatra betsaka indrindra hatao

Venezia, Italia – 733.6 zavatra atao isaky ny olona 100,000

Ny iray amin'ireo zavatra tsara indrindra amin'ny fiatoana an-tanàna dia ny ahafahanao mametaka fitsangatsanganana be dia be ao anatin'ny fotoana fohy, ary tsy misy na aiza na aiza marina kokoa noho i Venise, Italia, izay misy 773.6 toerana sy toerana mahasarika olona 100,000. Anisan’izany ny lalambe Grand Canal, ny Piazza San Marco, ary ny Basilika Md Marka.

Ny tanàna Eoropeana tsara indrindra ho an'ny hatsaran-tarehy voajanahary

Venezia, Italia - valan-javaboary 24.8 sy toerana mahasarika ny natiora isaky ny olona 100,000

Raha te hiala amin'ny fikorontanan'ny fiainana an-tanàn-dehibe mandritra ny adiny roa ianao, dia rehefa tonga any amin'ny valan-javaboary sy zavatra hafa voajanahary, dia i Venise indray no maka ny toerana voalohany. I Venise dia mazava ho azy fa fantatra amin'ny lakandranony sy ny lagoon izay mitondra olona eo anelanelan'ireo nosy 100 mahery misy ny tanàna.

Ny fialan-tsasatra tsara indrindra amin'ny tanàna Eoropeana ho an'ny sakafo

Palma de Mallorca, Espaina - trano fisakafoanana 592.4 isaky ny olona 100,000

Ny fahitana ny sakafo eo an-toerana dia iray amin'ireo zavatra tsara indrindra amin'ny fandehanana fialan-tsasatra ary ny tanàna misy toeram-pisakafoanana ambony indrindra amin'ny olona dia Palma de Mallorca. Ny tanàna dia manana toeram-pisakafoanana misondrotra izay tsy ahitana barazy tapas nentim-paharazana sy ny toy izany ihany, fa koa tranobe misy kintana Michelin maromaro.

Ny fialan-tsasatry ny tanàna Eoropeana tsara indrindra ho an'ny fiainana alina

Prague, Repoblika Tseky - 47.9 bar & klioba isaky ny olona 100,000

Raha mankafy fialan-tsasatra amin'ny alina ianao aorian'ny andro fitsangantsanganana ao an-tanàna, dia malaza eran-tany ny fiainana alina ao Prague, miaraka amin'ny trano fisotroana sy klioba bebe kokoa isaky ny olona 100,000 noho ny tanàna hafa nojerenay. Tsy vitan'ny hoe mahagaga ny fisafidianana toerana any Prague, fa tsy mila manitatra ny teti-bolanao koa ianao mba hanana alina mahafinaritra!

Toerana fiatoana tanàna Eoropeana mora indrindra

1. Istanbul, Torkia – 9.19 isa ho an'ny vidiny 

Raha mijery ny vidin'ny zavatra toy ny efitrano fandraisam-bahiny, taxi, ary sakafo ao amin'ny trano fisakafoanana iray, dia i Istanbul any Torkia no tena mora indrindra amin'ny fiatoana tanàna Eoropeana. 

Istambul dia lafo kokoa noho ny renivohitra Eoropeana maro hafa indrindra raha ny momba ny fitateram-bahoaka, miaraka amin'ny fiarakaretsaka mitentina $0.30 isaky ny kilometatra monja.

2. Wrocław, Polonina – 9.14 isa azo vidina 

Toerana iray hafa amin'ny tanàna eoropeana mora vidy dia ny any Wrocław, any Polonina. Eto ny efitrano fandraisam-bahiny dia tonga amin'ny vidiny mirary amin'ny $62 isan'alina isaky ny faran'ny herinandro.

Ny tanàna dia malaza amin'ny Market Square miaraka amin'ny Gothic Old Town Hall sy ny famantaranandro astronomika lehibe, ary koa ny Cathedral Island sy ny UNESCO World Heritage Site Centennial Hall. 

3. Kraków, Polonina – 8.98 isa azo vidina 

Polonina dia manaporofo fa firenena tena sarobidy ho an'ny mpandeha, miaraka amin'i Kraków eo amin'ny laharana fahatelo. Eto, ny sakafo ao amin'ny trano fisakafoanana tsy misy frills dia mitentina $714 fotsiny, ary afaka maka labiera amin'ny $2.38 fotsiny ianao.

Ny tanàna dia manana afovoan-tanànan'ny Moyen Âge voaaro tsara ary tanàna tranainy, izay voahodidin'ny valan-javaboary, ary koa ny sisa tavela amin'ny rindrina taloha.

Related News

Momba ny mpanoratra

Harry Johnson

Harry Johnson no tonian'ny fanendrena eTurboNews nandritra ny 20 taona mahery. Mipetraka any Honolulu, Hawaii, ary avy any Eoropa izy. Tia manoratra sy mitantara ny vaovao izy.

Leave a Comment

Zarao amin'ny...