Vakio izahay | Henoy izahay | Jereo izahay | Join Zava-niseho mivantana | Vonoy ny doka | Live |

Tsindrio ny fiteninao raha handika ity lahatsoratra ity:

Afrikaans Afrikaans Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sudanese Sudanese Swahili Swahili Swedish Swedish Tajik Tajik Tamil Tamil Telugu Telugu Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu

Las Vegas, Orlando, Hawaii izay tandindomin-doza lehibe indrindra

Auto Draft
lohasahan-driaka

Ny fizahan-tany dia ho iray amin'ireo tratry ny toe-karena ratsy indrindra any Etazonia noho ny fanimban'ny Coronavirus ny fizahan-tany sy ny fizahantany fizahan-tany any amin'ny tsena lehibe.

Raha ny fametrahana ny toekarena any Etazonia amin'ny fizahan-tany mampidi-doza dia tsy indostrialy marefo ihany fa maro amin'ireo miasa ao amin'ilay sehatra no miasa hatramin'ny karama ka hatramin'ny karama. Indostria iray hafa ny solika atahoran'ny olona asa ary manontany tena izy ireo hoe ahoana no ahafahany mandoa ny hofan-trano manaraka.

Manerana ny firenena, ny fandaniam-bolan'ny mpanjifa β€” izay manohana ny 70% amin'ny harinkarena β€” dia vaky tanteraka amin'ny fiarahamonina aorian'ny vondrom-piarahamonina, satria ialan'ny olona ny fivarotana, ny trano fisakafoanana, ny sinema, ny birao, ary ny toerana hafa. Efa nanomboka sahady tamin'ny fomba lehibe ny fialan-tsasatra

Araka ny fikarohana voalohany nataon'ny The Brookings Institution, fikambanana politika tsy mitady tombontsoa ho an'ny daholobe monina any Washington, DC. ny toekarena mamiratra rehefa tsara ny fizahantany no ho voa mafy indrindra amin'ny fiparitahan'ny virus virus COVID-19

Anisan'izany i Las Vegas any Nevada, New York, Orlando, Florida, Maui, Hawaii ary Waikiki, Hawaii.

Mba hanehoana an'io, napetrak'ity andrim-panjakana ity ny jeografia momba ny asa an-tsokosoko amin'ireo indostria marefo amin'ny fanakorontanana noho ny fihenan'ny fangatahana mifandraika amin'ny viriosy, ny fikatsoana ary ny fandroahana mpiasa.

Ny tanΓ na 10 voalohany nahomby dia ahitana:

  1. Midland, Texas
  2. Maui, Hawaii
  3. Atlantic City, New Jersey
  4. Las Vegas, Nevada
  5. Odessa, Texas
  6. Laredo, Texas,
  7. Ocean City, New Jersey
  8. Houma-Thibodaux, Louisiana
  9. Myrtle Beach-Conway-North, North Carolina ary South Carolina
  10. Farmington, New Mexico
Auto Draft
2020 03 17 indostria mety hampidi-doza brookingsmetro3
 MosssAsa amin'ny indostria be risika, 2019
Anaran'ny MetroJobsMizara ny asa rehetraFizarana asan'ny metro
Midland, TX46,6180.2%42.5%
Kahului-Wailuku-Lahaina, HI32,0920.2%40.4%
Atlantic City-Hammonton, NJ44,2270.2%34.2%
Las Vegas-Henderson-Paradise, NV342,0501.6%33.8%
Odessa, TX26,8530.1%33.3%
Laredo, TX30,5000.1%29.7%
Ocean City, NY12,3920.1%29.7%
Houma-Thibodaux, LA24,5600.1%29.3%
Myrtle Beach-Conway-Avaratra Myrtle Beach, SC-NC48,1790.2%29.2%
Flagstaff, AZ17,2880.1%27.5%
Orlando-Kissimmee-Sanford, FL342,4951.6%27.3%
Brunswick, GA11,1460.1%26.0%
Savannah, GA43,6600.2%24.7%
East Stroudsburg, PA14,0260.1%24.6%
Gulfport-Biloxi-Pascagoula, MS36,6130.2%24.0%
Hilton Head Island-Bluffton-Beaufort, SC18,5610.1%23.8%
Farmington, NM10,9760.1%23.4%
Daphne-Fairhope-Foley, AL17,6060.1%23.3%
New Orleans-Metairie, LA127,6180.6%23.3%
Casper, WY8,9530.0%23.1%
Urban Honolulu, HI107,7010.5%22.9%
Crestview-Fort Walton Beach-Destin, FL24,9100.1%22.3%
Salisbury, MD-DE35,1390.2%22.0%
Barnstable Town, MA21,2930.1%21.8%
Hot Springs, AR8,1540.0%21.7%
Auburn-Opelika, AL12,9180.1%21.7%
Victoria, TX8,7610.0%21.6%
Naples-Immokalee-Nosy Marco, FL32,2330.2%21.5%
Reno, NV51,8720.2%21.4%
Napa, CA16,7870.1%21.2%
Lafayette, LA40,9810.2%20.8%
Wheeling, WV-OH13,3590.1%20.8%
Jacksonville, NC10,0050.0%20.6%
Beckley, WV8,7120.0%20.6%
Shreveport-Bossier City, LA33,2590.2%20.4%
Billings, MT17,8220.1%20.3%
Greeley, CO22,7230.1%20.3%
Grand Junction, CO12,7440.1%20.1%
Oklahoma City, OK124,1920.6%20.1%
Charleston-North Charleston, SC69,6940.3%20.1%
Panama City, FL15,1530.1%20.1%
Prescott Valley-Prescott, AZ13,0030.1%20.1%
Fairbanks, AK7,3290.0%19.9%
Enid, OK4,8360.0%19.8%
Santa Fe, NM12,1510.1%19.7%
Memphis, TN-MS-AR121,6050.6%19.6%
St. George, UT13,4260.1%19.5%
Bend-Redmond, OR16,4230.1%19.5%
Houston-The Woodlands-Sugar Land, TX583,3542.8%19.4%
Gadsden, AL6,9980.0%19.4%
Anchorage, AK32,9160.2%19.2%
Greenville-Anderson-Mauldin, SC76,9290.4%19.1%
Morristown, NY9,3340.0%19.1%
Fayetteville-Springdale-Rogers, AR-MO44,4020.2%19.1%
Chattanooga, TN-GA47,4300.2%19.0%
Wilmington, NC24,2840.1%18.9%
Glens Falls, NY10,1200.0%18.9%
San Angelo, TX9,3440.0%18.8%
Lake Havasu City-Kingman, AZ9,5820.0%18.8%
Kankakee, IL8,2530.0%18.8%
Atlanta-Sandy Springs-Roswell, GA498,6002.4%18.8%
Tuscaloosa, AL19,5320.1%18.8%
Longview, TX22,3450.1%18.7%
Nashville-Davidson – Murfreesboro – Franklin, TN182,9500.9%18.7%
Corpus Christi, TX34,1970.2%18.7%
Miami-Fort Lauderdale-West Palm Beach, FL482,1652.3%18.7%
Deltona-Daytona Beach-Ormond Beach, FL36,7950.2%18.6%
San Antonio-New Braunfels, TX189,0070.9%18.5%
Cape Coral-Fort Myers, FL48,9290.2%18.5%
North Port-Sarasota-Bradenton, FL55,0190.3%18.4%
Jacksonville, FL124,7280.6%18.3%
Grand Rapids-Wyoming, MI103,9090.5%18.3%
Punta Gorda, FL8,7920.0%18.3%
Charlotte-Concord-Gastonia, NC-SC221,1191.1%18.3%
San Luis Obispo-Paso Robles-Arroyo Grande, CA21,7750.1%18.2%
Asheville, NC35,5770.2%18.2%
Texarkana, TX-AR10,6010.1%18.2%
Greensboro-High Point, NC64,5440.3%18.2%
Chicago-Naperville-Elgin, IL-IN-WI826,9683.9%18.2%
Dallas-Fort Worth-Arlington, TX647,1883.1%18.2%
Los Angeles-Long Beach-Anaheim, CA1,113,1725.3%18.2%
Phoenix-Mesa-Scottsdale, AZ376,1551.8%18.0%
Indianapolis-Carmel-Anderson, IN183,1080.9%18.0%
Valdosta, GA9,7960.0%17.9%
Cleveland, NY8,0360.0%17.9%
Tulsa, OK77,6520.4%17.9%
Fort Smith, AR-OK17,5300.1%17.8%
El Paso, TX55,1770.3%17.8%
College Station-Bryan, TX20,5410.1%17.8%
Bloomington, IL14,4990.1%17.7%
Lubbock, TX25,3900.1%17.7%
Duluth, MN-WI23,1990.1%17.6%
Springfield, OH8,4690.0%17.6%
Port St. Lucie, FL25,9220.1%17.6%
Carbondale-Marion, IL9,4840.0%17.5%
Rapid City, SD11,3080.1%17.5%
The Village, FL5,3880.0%17.4%
Pensacola-Ferry Pass-Brent, FL30,7150.1%17.4%
Joplin, MO13,6500.1%17.4%
Burlington, NC10,7160.1%17.3%
Gettysburg, PA6,1010.0%17.3%
Spartanburg, SC24,9720.1%17.3%
Coeur d'Alene, ID10,9060.1%17.3%
San Diego-Carlsbad, CA254,2581.2%17.2%
Riverside-San Bernardino-Ontario, CA260,1251.2%17.2%
Tucson, AZ64,0630.3%17.2%
Saginaw, MI14,3930.1%17.2%
Medford, OR15,4230.1%17.2%
Cincinnati, OH-KY-IN181,7370.9%17.1%
Missoula, MT10,4110.0%17.1%
Denver-Aurora-Lakewood, CO255,5161.2%17.1%
Homosassa Springs, FL5,5370.0%17.0%
Pittsfield, MA10,4450.0%17.0%
Winston-Salem, NC44,6150.2%16.9%
Anniston-Oxford-Jacksonville, AL7,5120.0%16.9%
Farihy Charles, LA19,0350.1%16.9%
Santa Maria-Santa Barbara, CA34,0320.2%16.9%
Florence, SC14,5260.1%16.8%
Lexington-Fayette, KY44,9330.2%16.7%
Lakeland-Winter Haven, FL37,5730.2%16.7%
Seranana Niles-Benton, MI10,2200.0%16.7%
Iowa City, IA15,3400.1%16.7%
Springfield, MO34,1950.2%16.7%
Toledo, OH51,4440.2%16.7%
Sebastian-Vero Beach, FL8,8680.0%16.7%
Lincoln, NE29,6400.1%16.7%
Louisville / Jefferson County, KY-IN105,0620.5%16.6%
Clarksville, TN-KY15,1750.1%16.5%
Colorado Springs, CO47,4440.2%16.5%
Omaha-Council Bluffs, NE-IA79,2150.4%16.5%
Hattiesburg, MS11,1380.1%16.5%
Salinas, CA32,4240.2%16.5%
Bowling Green, KY12,1820.1%16.5%
Virginia Beach-Norfolk-Newport News, VA-NC125,4660.6%16.5%
Jonesboro, AR9,3310.0%16.4%
Dothan, AL9,3240.0%16.4%
Tyler, TX17,0290.1%16.4%
Brownsville-Harlingen, TX22,9420.1%16.4%
Knoxville, TN62,1470.3%16.4%
Parkersburg-Vienna, WV5,8690.0%16.3%
Augusta-Richmond County, GA-SC37,2560.2%16.3%
Harrisburg-Carlisle, PA53,7450.3%16.3%
Monroe, MI6,5650.0%16.3%
Evansville, IN-KY25,1330.1%16.3%
Austin-Round Rock, TX169,1920.8%16.3%
Wichita Falls, TX9,4230.0%16.2%
Fort Collins, CO26,4060.1%16.1%
Chambersburg-Waynesboro, PA9,6690.0%16.1%
Tampa-St. Petersburg-Clearwater, FL208,5881.0%16.1%
Kingston, NY9,7620.0%16.1%
Redding, CA.10,7370.1%16.0%
Raleigh, NC100,8200.5%16.0%
Great Falls, MT5,6700.0%16.0%
Youngstown-Warren-Boardman, OH-PA33,3320.2%16.0%
Cheyenne, WY7,4250.0%16.0%
Kalamazoo-Portage, MI19,2580.1%16.0%
Columbus, NY165,8750.8%16.0%
Charleston, WV18,6060.1%15.9%
Flint, MI21,4800.1%15.9%
San Francisco-Oakland-Hayward, CA386,1701.8%15.9%
Allentown-Bethlehem-Easton, PA-NJ57,1760.3%15.9%
Jackson, MI9,0490.0%15.8%
Providence-Warwick, RI-MA110,9730.5%15.8%
Michigan City-La Porte, IN6,3670.0%15.8%
Abilene, TX10,8540.1%15.8%
Mobile, AL27,6890.1%15.8%
Harrisonburg, VA10,0430.0%15.8%
Mansfield, OH7,9380.0%15.7%
Terre Haute, IN10,8270.1%15.7%
Decatur, AL8,5070.0%15.7%
Louis, MO-IL208,3071.0%15.6%
Sioux City, IA-NE-SD11,9210.1%15.6%
Birmingham-Hoover, AL74,9470.4%15.6%
Salt Lake City, UT113,7550.5%15.6%
Owensboro, KY8,1270.0%15.6%
Athens-Clarke County, GA13,8570.1%15.6%
Jackson, TN12,6260.1%15.6%
Kansas City, MO-KS163,0540.8%15.6%
Champaign-Urbana, IL14,2450.1%15.6%
Janesville-Beloit, WI10,4630.0%15.5%
Oxnard-Thousand Oaks-Ventura, CA50,9020.2%15.5%
Ocala, FL16,2380.1%15.5%
Columbus, GA-AL18,4860.1%15.5%
Albany, GA9,2560.0%15.5%
Pittsburgh, NY173,5590.8%15.5%
Cape Girardeau, MO-IL6,8610.0%15.5%
Bay City, MI5,2590.0%15.5%
Weirton-Steubenville, WV-OH5,8130.0%15.4%
Eugene, OR24,2890.1%15.4%
Detroit-Warren-Dearborn, MI297,3521.4%15.4%
York-Hanover, PA27,6670.1%15.4%
Kingsport-Bristol-Bristol, TN-VA17,8050.1%15.4%
Erie, PA18,8020.1%15.4%
Lawrence, KS7,8200.0%15.4%
Warner Robins, GA10,9970.1%15.4%
Boise City, ID50,1020.2%15.3%
Santa Cruz-Watsonville, CA16,1790.1%15.3%
Palm Bay-Melbourne-Titusville, FL33,5200.2%15.3%
Columbia, MO15,5710.1%15.3%
Milwaukee-Waukesha-West Allis, WI127,2960.6%15.3%
Yellow, TX17,6380.1%15.3%
Wichita, KS44,8070.2%15.3%
Fayetteville, NC23,4990.1%15.2%
New Bern, NC6,7580.0%15.2%
Scranton – Wilkes-Barre – Hazleton, PA38,3280.2%15.2%
Macon-Bibb County, GA14,9750.1%15.2%
Greenville, NC11,7720.1%15.2%
Santa Rosa, CA31,9810.2%15.2%
Akron, OH48,9180.2%15.2%
Bloomington, IN10,3930.0%15.1%
Gainesville, GA13,5010.1%15.1%
Charlottesville, VA17,2150.1%15.1%
Montgomery, AL24,8210.1%15.1%
Fort Wayne, IN30,6570.1%15.1%
Cleveland-Elyria, OH154,5400.7%15.1%
Lebanon, PA7,7020.0%15.1%
Cedar Rapids, IA21,6140.1%15.1%
Hammond, LA6,5930.0%15.1%
Jackson, MS39,4640.2%15.1%
Lafayette-West Lafayette, IN14,3770.1%15.0%
Root, WI11,3910.1%15.0%
Richmond, VA95,7380.5%15.0%
Portland-Vancouver-Hillsboro, OR-WA179,3640.9%15.0%
Vallejo-Fairfield, CA21,3830.1%15.0%
Midland, MI5,6350.0%15.0%
Seattle-Tacoma-Bellevue, WA301,4651.4%15.0%
Portland-South Portland, ME41,1620.2%14.9%
Albuquerque, NM56,8240.3%14.9%
Appleton, WI18,3240.1%14.9%
Baltimore-Columbia-Towson, MD200,0991.0%14.9%
Buffalo-Cheektowaga-Niagara Falls, NY80,9760.4%14.9%
Roanoke, VA22,5430.1%14.9%
Sherman-Denison, TX6,9810.0%14.9%
Decatur, IL7,3570.0%14.8%
Grand Forks, ND-MN7,7390.0%14.8%
Little Rock-North Little Rock-Conway, AR49,9440.2%14.8%
New York-Newark-Jersey City, NY-NJ-PA1,359,8726.5%14.8%
Huntington-Ashland, WV-KY-OH19,3140.1%14.8%
Bismarck, ND10,0640.0%14.8%
Kokomo, IN5,7210.0%14.7%
Nosy Davenport-Moline-Rock, IA-IL26,9650.1%14.7%
South Bend-Mishawaka, IN-MI19,6690.1%14.7%
Canton-Massillon, OH24,4270.1%14.7%
Muncie, IN6,6610.0%14.7%
Fargo, ND-MN20,3810.1%14.7%
Minneapolis-St. Paul-Bloomington, MN-WI283,3241.3%14.7%
Dayton-Kettering, OH54,5270.3%14.7%
Beaumont-Port Arthur, TX23,2920.1%14.7%
Norwich-New London, CT18,0630.1%14.6%
Bellingham, WA13,4550.1%14.6%
Johnson City, TN11,3060.1%14.6%
Rockford, IL21,2200.1%14.6%
Green Bay, WI25,5460.1%14.6%
Waco, TX17,0150.1%14.6%
Bakersfield, CA.47,8970.2%14.5%
Huntsville, AL33,0390.2%14.5%
Blacksburg-Christiansburg-Radford, VA9,3510.0%14.5%
Grand Island, NE5,6130.0%14.5%
Longview, WA5,6850.0%14.5%
La Crosse-Onalaska, WI-MN10,8120.1%14.4%
Sacramento – Roseville – Arden-Arcade, CA144,7760.7%14.4%
Florence-Muscle Shoals, AL7,7310.0%14.4%
Columbia, SC54,0570.3%14.4%
Las Cruces, NM10,4770.0%14.3%
Dover, DE9,5760.0%14.3%
McAllen-Edinburg-Mission, TX37,6770.2%14.3%
Killeen-Temple, TX20,0710.1%14.3%
Eau Claire, WI11,8730.1%14.3%
Williamsport, PA7,3270.0%14.3%
Sebring, FL3,9280.0%14.3%
Manhattan, KS7,2220.0%14.3%
Muskegon, MI8,9280.0%14.3%
Rome, GA5,6410.0%14.2%
Des Moines-West Des Moines, IA53,7270.3%14.2%
Bangor, AK9,9760.0%14.2%
Dimy, OH7,2270.0%14.2%
Lancaster, PA34,6110.2%14.2%
Hickory-Lenoir-Morganton, NC21,6590.1%14.2%
Lynchburg, VA14,2280.1%14.2%
Staunton-Waynesboro, VA6,9150.0%14.2%
Morgantown, WV9,0600.0%14.2%
Pocatello, ID5,3260.0%14.2%
Stockton-Lodi, CA36,1170.2%14.1%
Lawton, OK6,1260.0%14.1%
Rocky Mount, NC7,9550.0%14.1%
Boston-Cambridge-Newton, MA-NH378,4201.8%14.0%
Baton Rouge, LA55,0990.3%14.0%
Tallahassee, FL24,4880.1%14.0%
Ogden-Clearfield, UT36,7150.2%14.0%
Sumter, SC6,1850.0%13.9%
Grants Pass, OR3,8960.0%13.8%
Carson City, NV4,1880.0%13.8%
Elizabethtown-Fort Knox, KY7,5610.0%13.8%
Springfield, MA41,9840.2%13.8%
Modesto, CA26,4120.1%13.8%
Idaho Falls, ID9,2830.0%13.7%
Gainesville, FL19,9030.1%13.7%
Falls Sioux, SD21,0910.1%13.7%
State College, PA9,3490.0%13.7%
Filadelfia-Camden-Wilmington, PA-NJ-DE-MD381,0741.8%13.6%
Hagerstown-Martinsburg, MD-WV14,0720.1%13.6%
Bridgeport-Stamford-Norwalk, CT56,8340.3%13.6%
Fond du Lac, WI6,4480.0%13.5%
Famakiana, PA23,6550.1%13.5%
Wenatchee, WA7,7490.0%13.5%
Cumberland, MD-WV4,9850.0%13.4%
Pueblo, CO8,2680.0%13.4%
Monroe, LA10,9450.1%13.4%
Syracuse, NY40,3990.2%13.4%
Dubuque, IA7,8510.0%13.3%
Chico, CA11,0360.1%13.3%
Peoria, IL23,2810.1%13.3%
Lansing-East Lansing, MI30,1760.1%13.3%
Burlington-South Burlington, VT16,2060.1%13.3%
Washington-Arlington-Alexandria, DC-VA-MD-WV420,0152.0%13.3%
Elmira, NY4,6620.0%13.3%
Boulder, CO24,6030.1%13.2%
Altoona, PA7,7120.0%13.2%
St.Joseph, MO-KS7,2360.0%13.2%
New Haven-Milford, CT48,3910.2%13.2%
Winchester, VA-WV8,1160.0%13.2%
Goldsboro, NC5,5230.0%13.2%
Yuba City, CA6,5250.0%13.2%
Rochester, NY67,1880.3%13.1%
Mankato-Avaratra Mankato, MN7,2860.0%13.1%
Worcester, MA-CT51,1800.2%13.1%
Watertown-Fort Drum, NY5,3520.0%13.1%
California-Lexington Park, MD5,9600.0%13.1%
Lewiston, ID-WA3,5660.0%13.1%
Binghamton, NY12,9960.1%13.1%
Mount Vernon-Anacortes, WA6,8420.0%13.0%
Johnstown, PA6,5680.0%12.9%
Madison, WI50,1610.2%12.9%
Columbus, IN6,6230.0%12.9%
Olympia-Tumwater, WA15,1680.1%12.9%
Spokane-Spokane Valley, WA30,2540.1%12.8%
Manchester-Nashua, NH26,0710.1%12.7%
Lewiston-Auburn, ME6,2720.0%12.7%
Salem, OR22,5340.1%12.7%
Sierra Vista-Douglas, AZ4,2620.0%12.5%
Fresno, CA49,5600.2%12.5%
Ames, IA6,9290.0%12.5%
Bremerton-Silverdale, WA11,3570.1%12.5%
Sheboygan, WI7,6650.0%12.4%
Springfield, IL16,3140.1%12.4%
Topeka, KS13,4680.1%12.4%
Dalton, GA8,0870.0%12.4%
San Jose-Sunnyvale-Santa Clara, CA139,6520.7%12.4%
Danville, IL3,3070.0%12.3%
Alexandria, LA7,3990.0%12.3%
Kennewick-Richland, WA15,2980.1%12.3%
Corvallis, OR4,6680.0%12.2%
Albany-Schenectady-Troy, NY54,7720.3%12.2%
Albany, OR5,8320.0%12.2%
Hartford-West Hartford-East Hartford, CT75,5540.4%12.2%
Battle Creek, MI6,6260.0%12.1%
Rochester, MN14,4330.1%12.1%
Wausau, WI9,9240.0%12.0%
Md Cloud, MN12,5780.1%12.0%
Hinesville, GA2,4150.0%12.0%
Ann Arbor, NY25,8750.1%12.0%
Utica-Rome, NY14,6600.1%12.0%
Visalia-Porterville, CA19,6310.1%11.9%
Ithaca, NY6,0070.0%11.9%
Vineland-Bridgeton, NJ7,0090.0%11.9%
Durham-Chapel Hill, NC38,2210.2%11.7%
Logan, ID-ID6,9690.0%11.6%
Yuma, AZ7,8940.0%11.6%
Oshkosh-Neenah, WI10,8010.1%11.6%
Bloomsburg-Berwick, PA4,6940.0%11.6%
Hanford-Corcoran, CA5,5550.0%11.4%
Provo-Orem, UT28,6630.1%11.4%
Waterloo-Cedar Falls, IA9,9640.0%11.3%
Trenton, NY28,6930.1%11.2%
Merced, CA.9,0610.0%11.1%
Walla Walla, WA2,9400.0%10.5%
Pine Bluff, AR3,1850.0%10.2%
El Centro, CA6,3600.0%10.1%
Jefferson City, MO7,5960.0%10.0%
Elkhart-Goshen, IN13,0910.1%9.6%
Yakima, WA10,5560.1%9.2%
Madera, CA4,6320.0%9.1%
    
Fanamarihana: Indostria misy risika be dia be ny fitrandrahana harena ankibon'ny tany (NAICS 21), fitaterana (NAICS 48), serivisy asa (NAICS 5613), fandaminana ny dia (NAICS 5615), ary fialam-boly sy fandraisam-bahiny (NAICS 71 & 72)
Loharano: Zandi, "COVID-19: Fahasamihafana ara-bola," (Moody's Analytics, 2020) ary ny fanadihadian'i Brookings ny angona Emsi