Airlines Airport Aviation Vaovao Mafana Vaovao momba ny fitsangatsanganana Fitsangatsanganana an-trano Vaovaom-panjakana Vaovao momba ny fahasalamana Vaovao People fanorenana tompon'andraikitra Tourism Fitaterana Travel Wire News malaza ankehitriny Etazonia Vaovao Vaovao

Ny valiny ofisialy amin'ny Delta COVID-19 dia maharary ny famerenana amin'ny laoniny ny sidina

Ny valiny ofisialy amin'ny Delta COVID-19 dia maharary ny famerenana amin'ny laoniny ny sidina
Ny valiny ofisialy amin'ny Delta COVID-19 dia maharary ny famerenana amin'ny laoniny ny sidina
Mpanoratra Harry Johnson

Ny valin'ny volana aogositra dia hita taratra ny fiantraikan'ny ahiahy momba ny karazana Delta momba ny dia an-trano, na dia nitohy tamin'ny dia kely aza ny dia iraisam-pirenena ho amin'ny famerenana amin'ny laoniny tanteraka izay tsy mety hitranga raha tsy averin'ny governemanta ny fahalalahana mandeha.

Print Friendly, PDF & Email
  • Ny fitakiana totalin'ny dia an-habakabaka tamin'ny Aogositra 2021 dia nidina 56.0% raha oharina tamin'ny Aogositra 2019. 
  • Nentin'ny tsena anatiny tanteraka io, izay nidina 32.2% raha oharina tamin'ny Aogositra 2019, fahasimbana lehibe nanomboka tamin'ny Jolay 2021.
  • Ny fangatahan'ny mpandeha iraisampirenena tamin'ny volana aogositra dia 68.8% ambanin'ny volana aogositra 2019, izay fihatsarana raha oharina amin'ny fihenan'ny 73.1% voarakitra tamin'ny volana jolay. 

The Fikambanam-pitaterana an'habakabaka iraisam-pirenena (IATA) dia nanambara fa ny fahasitranana tamin'ny dia an-habakabaka dia nihena tamin'ny volana Aogositra raha oharina tamin'ny Jolay, satria ny fihetsiky ny governemanta manoloana ny ahiahy momba ny fiovan'ny Delta COVID-19 dia nihena be tamin'ny fangatahana dia an-trano. 

Willie Walsh, IatăTale jeneraly

Satria ny fampitahana eo anelanelan'ny valiny 2021 sy 2020 isam-bolana dia voarebirebin'ny fiatraikany tsy manam-paharoa amin'ny COVID-19, raha tsy misy fanamarihana hafa raha tsy amin'ny Jolay 2019 ny fampitahana rehetra, izay nanaraka lamina fangatahana mahazatra.

  • Ny fitakiana totalin'ny dia an-habakabaka tamin'ny volana aogositra 2021 (refesina amin'ny kilometatra mpandeha amin'ny fidiram-bola na RPK) dia nidina 56.0% raha oharina tamin'ny volana aogositra 2019. Izany dia nanamarika ny fihenan'ny volana jolay, raha 53.0% ny fangatahana teo ambanin'ny haavon'ny jolay 2019.  
  • Nentin'ny tsena anatiny tanteraka izany, izay nidina 32.2% raha oharina tamin'ny Aogositra 2019, fahasimbana lehibe nanomboka tamin'ny Jolay 2021, raha nidina 16.1% ny fifamoivoizana raha roa taona lasa izay. Ny vokatra ratsy indrindra dia tany Chine, raha India sy Russia no hany tsena lehibe naneho fanatsarana isam-bolana raha oharina tamin'ny Jolay 2021. 
  • Ny fangatahan'ny mpandeha iraisampirenena tamin'ny volana aogositra dia 68.8% ambanin'ny volana aogositra 2019, izay fihatsarana raha oharina amin'ny fihenan'ny 73.1% voarakitra tamin'ny volana jolay. Ny faritra rehetra dia naneho fihatsarana, izay nateraky ny fitomboan'ny tahan'ny vaksininy sy ny famerana ny fivezivezena iraisampirenena any amin'ny faritra sasany.

“Ny valin'ny volana aogositra dia hita taratra ny fiantraikan'ny ahiahy momba ny karazana Delta amin'ny dia an-trano, na dia nitohy tamin'ny dian-tsifotra aza ny dia iraisam-pirenena ho amin'ny fanarenana tanteraka izay tsy hitranga raha tsy averina amin'ny governemanta ny fahalalahana mandeha. Mikasika izany, ny fanambaràn'ny Etazonia farany momba ny fanafoanana ny fameperana ny dia amin'ny voalohan'ny volana novambra ho an'ireo mpandeha vaksiny feno dia vaovao tsara ary hitondra antoka amin'ny tsena iray lehibe. Saingy mbola misy ny fanamby, ny famandrihana tamin'ny volana septambra dia manondro ny fahasimban'ny fanarenana iraisam-pirenena. Vaovao ratsy izany mankany amin'ny telovolana fahaefatra izay miadana kokoa, ”hoy izy Willie Walsh, IatăTale jeneraly. 

Aogositra 2021 (% chg vs iny volana iny ihany tamin'ny 2019)Fizarana manerantany1RPKMANONTANYPLF (% -pt)2PLF (haavo)3
Tsena tanteraka 100.0%-56.0%-46.2%-15.6%70.0%
Africa1.9%-58.0%-50.4%-11.5%64.0%
Asia Pacific38.6%-78.3%-66.5%-29.6%54.5%
Eoropa23.7%-48.7%-38.7%-14.4%74.6%
Amerika Latina5.7%-42.0%-37.7%-5.8%77.4%
Afovoany atsinanana7.4%-68.0%-53.1%-26.0%56.0%
Amerika Avaratra22.7%-30.3%-22.7%-8.6%78.6%
Print Friendly, PDF & Email

Momba ny mpanoratra

Harry Johnson

Harry Johnson no tonian'ny fanendrena eTurboNews nandritra ny 20 taona latsaka. Mipetraka any Honolulu, Hawaii izy ary avy any Eropa. Mahafinaritra azy ny manoratra sy manoratra vaovao.

Leave a Comment