Vaovao momba ny fitsangatsanganana Vaovao People Resorts tompon'andraikitra Theme Parks Tourism Fanavaozana ny tanjon'ny dia Travel Wire News malaza ankehitriny Etazonia Vaovao Vaovao

Ireto valan-javaboahary amerikana ireto no tena ambanin-javatra

Ireto valan-javaboahary amerikana ireto no tena ambanin-javatra
Ireto valan-javaboahary amerikana ireto no tena ambanin-javatra
Mpanoratra Harry Johnson

Ny Indiana Dunes dia iray amin'ireo valan-javaboary be mpitsidika indrindra eto amin'ny firenena, miaraka amin'ireo mpitsidika 2.3 tapitrisa amin'ny taona 2020, nefa toa tsy dia betsaka ny olona no notsofin'ny rano teny akaikin'ny farihy, ary 51% monja ny olona no nanisa azy ho tsara.

Print Friendly, PDF & Email
  • Ny valan-javaboary amerikana toa an'i Yosemite sy ny Grand Canyon dia mahasarika mpitsidika an-tapitrisany isan-taona.
  • Ny fandinihana vaovao dia namakafaka ny famerenana ireo valan-javaboary amerikana misy mpitsidika latsaky ny 1 tapitrisa isan-taona hanambarana ireo ambany karama indrindra.
  • Ny fandinihana dia nijery ihany koa ny valan-javaboary tafahoatra indrindra any Etazonia.

Valan-javaboary malaza toa an'i Yosemite sy ny Grand Canyon manintona mpitsidika an-tapitrisany isan-taona, izay mety hahatonga ny mpitsidika ho tonga iray miaraka amin'ny natiora rehefa feno ny lalana ary misy ny filaharana hijerena.

Ka raha te handositra ny valalabemandry ianao ary miaina ny iray amin'ireo vatosoa miafina indrindra ao amin'ny firenena, valan-javaboary aiza no tokony hitondranao azy?

Ny fandinihana vaovao dia namakafaka ny famerenana ny Valan-javaboary amerikanas misy mpitsidika latsaky ny 1 tapitrisa isan-taona hampahafantatra ireo valan-javaboary tsy dia misy dikany loatra amin'ny firenena. Ny fandinihana koa dia nijery ireo zaridaina be loatra any Amerika, miaraka amin'ny mpitsidika isa 1 tapitrisa nefa tsy dia tsara. 

Valan-javaboary 10 tsy dia misy dikany firy any Etazonia  

laharanaValan-javaboaryTotal mpitsidika (2020)% ny hevitra "tena tsara"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glacier, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregon670,50087.1%
5Redwood, Kalifornia265,17786.2%
6Badlands, Dakota Atsimo916,93286.1%
7Sequoia, Kalifornia796,08683.6%
8Tortugas maina, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawaii319,14782.9%
10White Sands, New Mexico415,38382.3%

Raha jerena fa any amin'ny faritra avaratr'i Alaska no misy azy, dia mety tsy hahagaga raha mahita mpitsidika 5,748 fotsiny ny Glacier Bay tamin'ny taona 2020. Na izany aza, ireo izay nitsidika an'io valan-javaboary mahatalanjona io dia miharihary fa tia ireo fjord sy glacier ary tendrombohitra feno tampoka ny oram-panala. , miaraka amin'ny 92.9% ny hevitry ny valan-javaboary ao amin'ny Tripadvisor mamaritra azy ho tsara!

Ny valan-javaboary atsinanana iray hafa dia mitana ny toerana faharoa, ka Kenai Fjords dia nahazo salanisa 89.9% salan'isa “tsara” fa mpitsidika 100,000 38 mahery isan-taona. Kenai Fjords dia fonenan'ny Harding Icefield, iray amin'ireo tanimbilanja lehibe indrindra eto amin'ny firenena, izay loharano misy glasiera XNUMX farafahakeliny ary koa fjord marobe.

Print Friendly, PDF & Email

Momba ny mpanoratra

Harry Johnson

Harry Johnson no tonian'ny fanendrena eTurboNews nandritra ny 20 taona latsaka. Mipetraka any Honolulu, Hawaii izy ary avy any Eropa. Mahafinaritra azy ny manoratra sy manoratra vaovao.

Leave a Comment