Vakio izahay | Henoy izahay | Jereo izahay | Join Zava-niseho mivantana | Vonoy ny doka | Live |

Tsindrio ny fiteninao raha handika ity lahatsoratra ity:

Afrikaans Afrikaans Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sudanese Sudanese Swahili Swahili Swedish Swedish Tajik Tajik Tamil Tamil Telugu Telugu Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu

Global Travel Taskforce dia mety hanomboka an'i Grande-Bretagne manerantany - raha toa ka mihazona ny herin'ny Border Force ny minisitra

Global Travel Taskforce dia mety hanomboka an'i Grande-Bretagne manerantany - raha toa ka mihazona ny herin'ny Border Force ny minisitra
Global Travel Taskforce dia mety hanomboka an'i Grande-Bretagne manerantany - raha toa ka mihazona ny herin'ny Border Force ny minisitra
Mpanoratra Harry Johnson

Ny minisitra UK dia tsy maintsy mandray ny zava-bitan'ny Border Force mba handraisan'ny mpitsidika tsara any Angletera fa tsy filaharana 6 ora

  • Ny isan'ny mpandeha isam-bolana no ambany indrindra hatramin'ny 1966, noho ny fandrarana ny fitsangatsanganana rehetra
  • Niaiky ny CAA fa ny fanitsiana ny lalana napetrak'i Heathrow dia mila ahitsy
  • Ny ahiahy tokana lehibe indrindra dia ny fahaizan'ny Border Force afaka mahazaka tarehimarika mpandeha fanampiny, noho ny filaharana tsy azo ekena tato ho ato

Ny isan'ny mpandeha isam-bolana any UK dia latsaka ambanin'ny 500,000, ny ambany indrindra hatramin'ny 1966, noho ny fandrarana ny fitsangatsanganana rehetra, ny quarantine, ny quarantine, ny fizahana mialoha ary ny fitsapana aorian'ny fahatongavana.

Ny fetran'ny sidina mpandeha, izay mazàna mitondra entana, dia midika hoe mihena 30% isan-taona ny volan'ny entana, raha ny mpifaninana avy ao amin'ny EU toa an'i Frankfurt, Paris Charles de Gaulle ary seranam-piaramanidina Schiphol dia niverina tany amin'ny ambaratonga taonina talohan'ny Covid.

Heathrow dia miara-miasa amin'ny PM's Global Travel Taskforce mba hanamorana ny famerenana amin'ny laoniny ny dia iraisam-pirenena aorian'ny 17th Mey Ny tanjona dia tokony hanatsotra sy hanara-penitra ny fanamarinana takiana, miaraka amin'ny tanjona ny hiverina hivezivezy toy ny taloha.

Heathrow izao dia miomana ny hamerina amin'ny laoniny ny asa aman-draharaha, miaraka amin'ireo orinasa rehetra manerana ny seranam-piaramanidina. Ny ahiahin'izy ireo lehibe indrindra dia ny fahafahan'ny Border Force afaka miatrika ny isan'ny mpandeha fanampiny, noho ny filaharana tsy azo ekena tato ho ato.

Niaiky ny CAA fa ny fanitsiana ny lalana napetrak'i Heathrow dia mila ahitsy ary antenaina ny fanapahan-kevitra amin'ny herinandro ho avy. Fanitsiana izay hanampy amin'ny fitazonana ny vidiny.

Ny CEO CEO Heathrow, John Holland-Kaye dia nilaza hoe: "Ny sidina fiaramanidina dia nitondra hatrany ny toekaren'i UK tsy ho resin'ny resa-be ary hataontsika indray izany. Ny PM's Global Travel Taskforce dia afaka mitarika ny fanokafana ny fivezivezena sy ny varotra iraisam-pirenena soa aman-tsara - fa ny minisitra kosa dia tsy maintsy mahazo ny zava-bitan'ny Border Force mba handraisan'ny mpitsidika tsara any Angletera fa tsy filaharana 6 ora. ”

Famintinana ny fifamoivoizana

Febroary 2021 
Mpandeha amin'ny terminal
(Taona 000)
Feb 2021% ChangeJan hatramin'ny
Feb 2021
% ChangeMar 2020 hatramin'ny
Feb 2021
% Change
Market      
UK51-85.4108-84.7861-82.4
EU118-93.5305-91.84,650-83.1
Eoropa tsy EU37-91.279-90.91,000-82.5
Africa55-80.4130-78.1683-80.6
Amerika Avaratra43-96.3129-94.81,485-92.2
Amerika Latina5-95.515-93.0226-83.5
Afovoany atsinanana57-90.3190-85.01,387-82.3
Azia / Pasifika95-86.4182-89.21,415-87.4
Total461-91.51,139-90.111,707-85.6
Hetsika fitaterana an'habakabakaFeb 2021% ChangeJan hatramin'ny
Feb 2021
% ChangeMar 2020 hatramin'ny
Feb 2021
% Change
Market      
UK601-80.91,389-78.99,968-76.2
EU1,581-89.54,098-86.755,502-73.4
Eoropa tsy EU436-87.51,062-85.110,867-75.1
Africa523-57.51,148-55.16,049-60.2
Amerika Avaratra2,007-67.33,964-69.025,879-69.1
Amerika Latina87-81.2224-76.62,227-62.6
Afovoany atsinanana958-61.32,281-55.413,805-55.1
Azia / Pasifika1,560-51.43,179-55.420,592-55.9
Total7,753-77.917,345-76.3144,889-69.6
entana
(Taonina metrika)
Feb 2021% ChangeJan hatramin'ny
Feb 2021
% ChangeMar 2020 hatramin'ny
Feb 2021
% Change
Market      
UK4012.147-49.7197-65.7
EU9,99260.417,82939.081,100-12.6
Eoropa tsy EU5,963104.211,24378.350,993-5.6
Africa7,5001.314,5553.769,703-24.4
Amerika Avaratra33,245-30.460,993-32.5357,324-36.0
Amerika Latina1,149-67.11,871-74.828,216-47.0
Afovoany atsinanana15,970-21.034,397-14.1205,997-20.7
Azia / Pasifika27,196-2.251,586-15.1308,496-31.9
Total101,055-12.8192,521-16.91,102,028-29.5