Auto Draft

Vakio izahay | Henoy izahay | Jereo izahay | Join Zava-niseho mivantana | Vonoy ny doka | Live |

Tsindrio ny fiteninao raha handika ity lahatsoratra ity:

Afrikaans Afrikaans Albanian Albanian Amharic Amharic Arabic Arabic Armenian Armenian Azerbaijani Azerbaijani Basque Basque Belarusian Belarusian Bengali Bengali Bosnian Bosnian Bulgarian Bulgarian Catalan Catalan Cebuano Cebuano Chichewa Chichewa Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Chinese (Traditional) Corsican Corsican Croatian Croatian Czech Czech Danish Danish Dutch Dutch English English Esperanto Esperanto Estonian Estonian Filipino Filipino Finnish Finnish French French Frisian Frisian Galician Galician Georgian Georgian German German Greek Greek Gujarati Gujarati Haitian Creole Haitian Creole Hausa Hausa Hawaiian Hawaiian Hebrew Hebrew Hindi Hindi Hmong Hmong Hungarian Hungarian Icelandic Icelandic Igbo Igbo Indonesian Indonesian Irish Irish Italian Italian Japanese Japanese Javanese Javanese Kannada Kannada Kazakh Kazakh Khmer Khmer Korean Korean Kurdish (Kurmanji) Kurdish (Kurmanji) Kyrgyz Kyrgyz Lao Lao Latin Latin Latvian Latvian Lithuanian Lithuanian Luxembourgish Luxembourgish Macedonian Macedonian Malagasy Malagasy Malay Malay Malayalam Malayalam Maltese Maltese Maori Maori Marathi Marathi Mongolian Mongolian Myanmar (Burmese) Myanmar (Burmese) Nepali Nepali Norwegian Norwegian Pashto Pashto Persian Persian Polish Polish Portuguese Portuguese Punjabi Punjabi Romanian Romanian Russian Russian Samoan Samoan Scottish Gaelic Scottish Gaelic Serbian Serbian Sesotho Sesotho Shona Shona Sindhi Sindhi Sinhala Sinhala Slovak Slovak Slovenian Slovenian Somali Somali Spanish Spanish Sudanese Sudanese Swahili Swahili Swedish Swedish Tajik Tajik Tamil Tamil Telugu Telugu Thai Thai Turkish Turkish Ukrainian Ukrainian Urdu Urdu Uzbek Uzbek Vietnamese Vietnamese Welsh Welsh Xhosa Xhosa Yiddish Yiddish Yoruba Yoruba Zulu Zulu

Iza amin'ireo fanjakana no tsara indrindra ho an'ireo mitady adrenalinina?

Iza amin'ireo fanjakana no tsara indrindra ho an'ireo mitady adrenalinina?
Iza amin'ireo fanjakana no tsara indrindra ho an'ireo mitady adrenalinina?
Avatar
Mpanoratra Harry S. Johnson

Amerika dia toerana misy toerana maro mahavariana raha mitady trangam-panadihadiana ianao, manomboka amin'ny glaciers ka hatrany an'efitra sy ala ka hatrany an-tendrombohitra.

Fa iza amin'ireo fanjakana no manome ny betsaka indrindra ho an'ireo mitady adrenalinina?

Fandinihana vaovao iray no nandahatra ny isam-panjakana amin'ny isan'ny hetsika azo atao amin'ny sokajy folo, manomboka amin'ny fiakarana an-tsampona ka hatramin'ny fanaovana surf, ny fanaovana ski ambony hatrany amin'ny skydiving, hanehoana ny Index 2021 Adventure.

Toerana 10 fitsangatsanganana voalohany amin'ny 2021

laharanaStateLàlana mihanika RockLàlana fitsangantsangananaLàlan'ny bisikileta an-tendrombohitraKayak SpotsSki ResortsZip LinesSurfing surfCott GrottosFaritra Dropdiving SkydivingHang Gliding LocationOverall Score
1California34,08010,386984247351510311223090.42
2Colorado29,0064,1211,3231623217063755.92
3New York4,7383,050283215501311611448.42
4Pennsylvania2,8842,21829422325170125144.37
5Virginia5,0481,6242862485115147342.35
6North Carolina3,0192,0415341926211439440.91
7Wisconsin4,2907663822343613328440.75
8Michigan9561,1242982444413127340.57
9Florida261,6092822081158515939.90
10Texas3,2181,6562742482103811739.65

California

Nivoaka ambony dia lavitra ny fanjakana Golden, California, izay mirehareha amin'ny hetsika fitsangatsanganana maherin'ny 45,000 amin'ny sokajy folo samy hafa, manana safidy maro kokoa ho an'ireo mpihanika rock, manao surf, mitsangantsangana, manidina ary manantona sidina ary mihoatra ny fanjakana hafa.

Ny karazany marobe amin'ny faritra California dia mahatonga azy io ho tonga lafatra amin'ny karazana dokam-barotra, na ny fitetezana ny morontsirak'i Pasifika, ny fitsangatsanganana an-tendrombohitra Sierra na ny fitetezana bisikileta mamaky an'i Redwoods.

Colorado

Fantatra eran'izao tontolo izao i Colorado amin'ny fanaovana ski, miaraka amin'ireo trano fisakafoanana ski 32 any amin'ny fanjakana, ao anatin'izany ny sasany amin'ireo tsara indrindra eran'izao tontolo izao, toa an'i Vail, Aspen Snowmass ary Telluride.

Fa raha tsy anao ny fanaovana ski, dia mbola misy be dia be ny mahafinaritra any ivelany any Colorado, izay misy dian-bisikileta an-tendrombohitra maro kokoa noho ny fanjakana hafa amin'ny fikarohana nataontsika. Ny fanjakana koa dia misy ny Rocky Mountains, izay paradisa ho an'ny mpandeha an-tongotra sy mpihanika.

New York

Ny New York State dia trano fialantsasatra betsaka kokoa noho ireo toerana malaza eran'izao tontolo izao noho ny any amin'ny fanjakana hafa any New York ary nahazo isa betsaka ihany koa amin'ny isan'ny toerana alefa kayak, na any amin'ny any avaratry NY io, na any amin'ireo renirano manodidina an'i Manhattan, miaraka amin'ny tandindona malaza toy ny atsy ambadika.